BİZLERİ KAHREDEN HABER

  Paylaş

  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 11
  Kayıt tarihi : 06/03/09

  BİZLERİ KAHREDEN HABER

  Mesaj  Admin Bir C.tesi Mart 07, 2009 7:01 pm

  Yeniler için sistem değişti, eskiler mahkemeye koştu. Herşey 36 öğrencinin dersten kalmasıyla başladı.05 Şubat 2009 03:26

  http://www.tumgazeteler.com/?a=4637906(haberin kaynağına ulaşabilirsiniz.)

  Deniz Harp Okulu'nda fizik dersi sınavını veremeyen 36 öğrenci krize neden oldu. Sınavın yeniden yapılmasına karşın öğrencilerin başarısız olması okul komutanını kızdırdı. Sınav sistemi değiştirilerek öğrenciler dersi geçti. Daha önce okuldan atılan öğrencilerse Askeri Mahkeme’ye başvurdu...

  Deniz Harp Okulu'nun Harp-1 diye tabir edilen birinci sınıfındaki yaklaşık 180 öğrenciden 36'sı fizik dersinden kaldı. Yapılan tek ders sınavında da hiçbir öğrenci geçer not alamadı. Bunun üzerine okul komutanının başkanlığında toplanan Eğitim ve Öğretim Yüksek Kurulu'nun, sınav sorularının çok zor olduğu gerekçesiyle son sınavın iptal edilmesine karar verdiği ileri sürüldü. Yeniden yapılan sınavında ise sadece 5 öğrenci başarılı oldu. Başarısız öğrencilerin sayısının fazla olması Deniz Kuvvetleri Eğitim ve Öğretim Komutanı'nı kızdırdı.

  PAŞADAN KOMUTANLARA TEHDİT

  İddiaya göre, okul komutanlarını Beylerbeyi’ndeki karargahında toplayan paşa, “Ölümden başka her şeye çare var” diyerek çözüm yolu bulunmasını istedi. Bunun üzerine kurul yeniden bir araya geldi. Toplantıda, 3 sorunun iptal edilmesi ve 2 soru üzerinden değerlendirme yapılması istendi.

  Ancak bu karar kuruldaki bazı komutanların tepkisini çekti. Şehir dışı gezisi nedeniyle toplantıya katılmayan Harp Okulu Komutanı tepkilere kızdı. "Oradaki ihtiraslı ve seviyesizlerin bütün kariyerlerine ve mesleklerine son vereceğim" dediği iddia edilen paşanın tehdidi işe yaradı ve son teklif kabul edildi.

  Uygulamaya isyan edenler yargıya koştu

  Başarılı oldukları soruların değerlendirilmesi sisteminde bile bazı öğrenciler yine düşük not aldı. Bunun üzerine yeni bir teklifin daha ortaya atıldığı ileri sürüldü. Buna göre, her öğrencinin en iyi yaptığı 2 sorunun 100 tam puan üzerinden değerlendirilmesi istedi. Yeni formül uygulanınca istenen sonuçlara ulaşıldı. Ancak, yeni uygulamayla zorla sınıf geçirtilen öğrenciler, sınıfını başarıyla geçen öğrencilerden bile yüksek not aldı. Bu tablo, hem sınıfı geçen hem de notları yetersiz kalınca ikinci kez sınıfta kalıp okuldan atılan öğrencileri isyan ettirdi.

  ASKERİ MAHKEME DEVREDE

  Mağdur öğrenciler, "Madem sınav sonuçlarına müdahale edilebiliyordu neden bizim sonuçlar değişmedi" diyerek okul yönetimine itiraz etti. Okul yönetiminden sonuç alamayan bazı öğrenciler keyfi uygulamayı Askeri Yüksek İdare Mahkemesi'ne taşıdı. Bazı aileler çocuklarının okuldan atıldığının duyulmaması için yaşananları sineye çekerken, öğrencilerden bazılarının subay çocuğu olduğu ve onların da başlarına iş açılmaması için olaya sessiz kaldığı iddia edildi.


  En son Admin tarafından C.tesi Mart 07, 2009 10:00 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
  avatar
  furkanbayram

  Mesaj Sayısı : 12
  Kayıt tarihi : 07/03/09
  Yaş : 32
  Nerden : tekirdağ

  Geri: BİZLERİ KAHREDEN HABER

  Mesaj  furkanbayram Bir C.tesi Mart 07, 2009 7:06 pm

  Elimize çantayı verip gönderdiler


  `Bahriye`de fizik dersi skandalı` haberi gündeme bomba gibi düşen BUGÜN, Deniz Harp Okulu`ndan atılan bir öğrenciye ulaştı. Fizik dersinden sınıfta kaldığı için kovulduğunu belirten öğrenci, `Şimdi dersaneye gidiyorum. Fizik sorularının hepsini doğru yapıyorum. Öğretmene bile ders anlatıyorum` dedi.


  Artık okula dönmek istemediğini aktaran öğrenci, `Ben o kadar çok emek harcamışken okuldan atıldım. Benim gibi bir çok arkadaşım mağdur oldu. Elimize çantayı verip gönderdiler. Şimdi herşeye sıfırdan başlamak ağırıma gidiyor` diye konuştu.

  Bugün Gazetesi.


  En son FRKN tarafından Paz Mart 08, 2009 1:21 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
  avatar
  furkanbayram

  Mesaj Sayısı : 12
  Kayıt tarihi : 07/03/09
  Yaş : 32
  Nerden : tekirdağ

  Geri: BİZLERİ KAHREDEN HABER

  Mesaj  furkanbayram Bir C.tesi Mart 07, 2009 7:16 pm

  arkadaşlar bunun gibi haberleri google den dho haber yazarak çok rahat ulaşabilirsiniz showhaber.com , haberform.com , tumgazeteler.com , hurhaber.com daha biçok site..

   Forum Saati C.tesi Ocak 19, 2019 3:24 am